Atık ve çöpler sürekli olarak hayatımızı işgal ederken, sağlığımıza zarar vermeden korunmak için çöp torbalarının tercih edildiği bilinir. Tüm dünyada atık ve kötü kokulara karşı alınan önlemler gün geçtikçe çetin bir mücadeleye dönüşürken, Ev ve iş yerinde bu sorun Çöp Torbaları ile gideriliyor. Mevcut çöpleri sıradan bir poşete toplayıp atmak mümkün, fakat bazı önemli çöp ve atık grupları için aynı durum söz konusu olmayabiliyor. İnsan sağlığını tehlike altına sokabilecek çöp gruplarının ilk sırasında tıbbi atıklar bulunuyor. Sağlık sektöründe faaliyet gösteren yerlerde oluşan tıbbi atıklar, dikkatli ve özenli bir biçimde kontrol altına alınmaz ise, insana ve çevredeki diğer canlılara zarar verecek sonuçlara sebep olabilirler. Örneğin bir hastane ortamında kanlı bir peçete veya pamuğun güvenli bir şekilde atık poşetine atılarak muhafaza altına alınması genel sağlığı tehlikeye sokmaması için çok önemli. İşte bu nedenle başta tıbbi atıklar olmak üzere dikkat edilmesi gereken genel atıklar dökme çöp torbası ile biriktirilip kontrol altına alınabilir.

Dökme Çöp Torbası İmalatı ve Boyutları

Normal standartlarda kullanılan çöp torbalarına göre daha yaygan ve kaliteli dökme çöp torbaları,genel hastane hizmetlerinde meydana gelen atıklar, çöpler olmak üzere istenen her alandaher şekilde atıkları kontrol altına alabiliyor. Kullanıcı tercihlerine göre çöp torbası ebatları da buna bağlı farklılık gösterebilir. Pratik ihtiyaçlar için küçük boy dökme çöp torbaları 40 x 50 cm, orta boy dökme çöp torbaları 55 x 60 cm, büyük boy dökme çöp torbaları 65 x 80 cm, battal boy dökme çöp torbaları ise 75 x 90 cm ebatlarındabulunmakta. Çöp torbalarının boyutunu ihtiyaç duyduğunuz şekilde belirlerseniz, hem daha ekonomik avantajları sağlar, hem de genel ihtiyaç için zorluk yaşamadan kullanım sahası oluşturmuş olursunuz. Market ve büfelerde kullanacağınız dökme çöp torbası imalatı için boyut ve renk, koku oluşmaması için önemli.

Dökme Çöp Torbaları Renk Seçenekleri

İhtiyacınız olan kullanımlarda en çok siyah tercih edilirken, kırmızı ve mavi renklerde son zamanlarda yoğun olarak kullanılıyor. Genel kullanımlarda 2. kalite çöp torbaları da tercih edilebiliyor.Jumbo boy çöp torbaları genelde 80 x 110 cm boyutunda üretilip kullanılmakta. Eğer kullanıcı hantal boy dökme çöp torbaları tercihinde bulunacaksa, 100 x 125 cm standartlarında poşet temin etmesi gerekir.

Dökme Çöp Torbası Nedir? (Üretimi ve Renk Seçenekleri)

Dökme Çöp Torbası Boyutları (Üretimi ve Renk Seçenekleri)

Genel atık ihtiyaçları için çöp torbalarının en büyük standardı, devasa hantal boy çöp torbaları olarak adlandırılır. Genellikle 120 x 150 cm ebatlarında üretilip kullanılır. Benzer şekilde renk seçenekleri de kullanıcı ihtiyacına ve tercihine göre farklılık gösterebiliyor.Tabi genel kullanımda siyah çöp poşetleri en sık kullanılan seçenektir. Genel kullanım için dökme çöp torbalarının sayıları, tüketici ihtiyacına bağlı olarak üretiliyor. Talep oranına bağlı miktarda satın alacağınız çöp torbalarının sayısını da belirleyebilirsiniz.

İnsan sağlığını tehlikeye sokacak atık ve çöplerin muhafaza altına alınarak imha edilebilmesi için kaliteli çöp torbala kullanılmalı. Tercih edeceğiniz dökme çöp torbalarının boyut ve sayısını da yine ihtiyaç duyduğunuz şekilde belirleyebildiğinizi de unutmayın.